Pogotowie chustowe

Twój noworodek jest niespokojny? Nie daje się odłożyć? Bolą Cię już od tego ręce? Trudno Ci zorganizować po nowemu codzienność i odnaleźć się w rodzicielstwie? Rozważasz noszenie swojego dziecka w chuście, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Chętnie Ci pomogę! już od 11 lat jestem doradcą noszenia 🙂

Zadzwoń 666 538 731 lub napisz iza@pogotowiechustowe.pl !

Konsultacje indywidualne trwają ok. 3 godzin i obejmują kilka faz. Na początku króciutko przybliżam podstawy anatomii, pokazuję fazy rozwojowe kręgosłupa i stawów biodrowych w pierwszym roku życia dziecka, aby łatwiej było rodzicowi zrozumieć dlaczego pewne elementy wiązania chusty są kluczowe dla zdrowia i wygody zarówno rodzica jak i dziecka. Zrozumienie kluczem do prawidłowego stosowania. Wybieramy wspólnie wiązania, których rodzic będzie się uczył w części praktycznej, po czym robię instruktażowy pokaz wiązania na lalce treningowej. Następnie rodzic pod moim okiem wiąże w chuście lalkę, a potem już swoje dziecko (rodzice oczekujący dziecka ćwiczą wielokrotnie wiązanie na lalkach). Uczymy się tylu wiązań ile damy radę, co zależy od Waszych możliwości manualnych oraz od tego, czy dziecko będzie w nastroju do współpracy. Rozmawiamy o tym, jak ubierać dziecko do chusty, jak używać jej w poszczególnych porach roku. Koryguję ewentualne błędy popełniane przez rodzica przy trzymaniu i przenoszeniu dziecka na rękach.

Po konsultacjach rodzic objęty jest dalszą opieką, następuje korekta i kontrola wiązania poprzez analizę zdjęć nadsyłanych drogą elektroniczną.

Szkolenie odbywa się u Was w domu, co minimalizuje stres dziecka oraz umożliwia pełne dopasowanie się do Jego  i Waszych potrzeb i tempa życia. Zwykle spotkanie może odbyć się w dni powszednie  w godzinach np. 7-10 (ze względu na tatusiów pracujących czasem do późna), albo 9-12, lub 12.30 – 15, albo po 16. Im wcześniejsza pora konsultacji, tym lepiej współpracujące dziecko, i tym więcej dajemy rade przećwiczyć. 

Zwykle nauka kończy się na jednym spotkaniu, ale niektórym potrzebne jest dodatkowe spotkanie

CENNIK:

Konsultacja chustowa 3h    — 250 zł. 

Konsultacja weekend 3h  — 300 zł.

Kolejna konsultacja 1,5 h   — 150 zł.

Nauka masażu Shantala i pielęgnacji neurorozwojowej 3h — 300 zł.

Sesja terapii czaszkowo-krzyżowej 1,5h — 150 zł.

Konsultacja chustowa online 1,5h — 200 zł.

Kolejna konsultacja chustowa online 0,5h   — 50 zł.


Przy okazji konsultacji można zakupić chustę lub nosidło,

ich wybór można obejrzeć w sklepie https://naturalnamama.pl


Pracuję na terenie Warszawy i jej południowo-zachodnich okolic do 30 km, jak Pruszków, Błonie, Piaseczno. Chętnie dojadę dalej, ale wtedy negocjować będę dopłatę za dojazd.


A może chcesz poczytać moje blogowe wpisy o chustach? Powstały wiele lat temu, ale nadal są aktualne 🙂 szukaj ich tu: http://mockobieca.pl/category/chustowanie/